Hidrosēja

Kas ir hidrosēja?

Hidrosēja – procesu kopums, kad ar speciālas tehnikas iekārtas palīdzību tiek radīta viendabīga masa, kas sastāv no nepieciešamām saistvielām, zāliena sēklas un ūdens, lai nodrošinātu vienmērīgu zāliena sēšanas procesu. Iegūtā masa vienmērīgi ar spiedienu tiek noklāta uz augsnes.

Hidrohumuss BASTEONTM

Hidrohumuss BASTEONTM ir videi draudzīgs produkts, kas tiek ražots no augstas kvalitātes Latvijas izcelsmes priežu mizām un paredzēts zāliena hidrosējai, lai radītu auglīgu augsnes virskārtu. Hidrhumuss BASTEONTM satur tikai dabiskus materiālus, nepieciešamās barības vielas un probiotiskās baktērijas skaista zāliena radīšanai. Pēc nepieciešamības papildus var tikt pievienotas vielas un materiāli, kas nodrošina mitruma absorbēšanu, erozijas kontroli un Latvijā bieži sastopamo sūnu mazināšanu.

Izmaksu efektivitāte
Hidrosēja ir ekonomiski labākais risinājums, ja vēlaties iegūt skaistu zālienu īsā laika periodā. Hidrosējas izmaksas, atkarībā no specifikas, var būt pat par 50% zemākas, kā paklājzāliens. Hidrosēja tiek veikta īsā laika periodā, tāpēc izmaksu efektivitāte ir salīdzināma arī ar rokas zāliena sēšanu. Tāpat hidrosēja neprasa īpašus priekšdarbus zemes sagatavošanai, jo visas sēklu dīgšanai un sākotnējai augšanai nepieciešamās vielas tiek pievienotas hidrosējas procesa laikā.

Kvalitāte
Izmantojot hidrosēju, Jūs īsā laika periodā iegūsiet daudz veselīgāku un zaļāku zālienu, kā paklājzāliens vai zāliens, kas tiek sēts ar roku. Hidrosējas zāliena saknes augsnē aug dziļāk un novērš zāliena (sakņu sistēmas) šoku, kas var rasties paklājzāliena ieklāšanas laikā uz svešas ausgnes. Tāpat hidrosējas laikā zāliena sēkla tiek izsēta vienmērīgi un vajadzīgā apjomā. Tas nodrošina skaistu un vienmērīgu zālienu un nav nepieciešams papildus piesēt, piemēram, ar roku sējot nenoklātos laukumus, putnu apēstās sēklas vai sakņu šoka rezultātā paklājzālienā radušos pleķus.

Ar hidrosēju tiek sasniegti lieliski rezultāti jau pirmās sēšanas laikā!

Hidrosēja rada lielisku materiālu un mikroelementu kopumu, lai palielinātos zāliena dīgstspēja. Viendabīgā masa uzlabo zāliena dīgšanas procesu un stimulē veselīgu un dziļu sakņu sistēmu, kas nodrošina zāliena augšanu.

Pārklājums
Izmantojot hidrosēju tiek nodrošināts vienmērīgs, pietiekami biezs, viendaļīgs klājums, kas sēklām izveido barjeru, lai saglabātu mitrumu, nepieciešamo mēslojumu un veselīga zāliena augšanai nepieciešamos mikroorganismus un labvēlīgās baktērijas. Hidrosējas rezultātā neradīsies zālienā vīles, kādas var rasties, klājot paklājzālienu, vai arī nenosētas platības.

Erozijas kontrole
Erozijas kontrole ir visizplatītākais iemesls, kāpēc izvēlas un izmanto hidrosēju. Ar hidrosēju tiek saglabāts mitrums, kas īpaši svarīgi ir sēklu dīgstspējai, pasargā no vēja, lietus, saules un zemes noslīdējumiem, saglabājot lielisku vizuālo izskatu un vienmērīgu klājumu.

Izmantošanas daudzpusība
Hidrosēja visā pasaulē gūst arvien lielāku popularitāti, radot lielu konkurenci zāliena sēšanai ar roku un paklājzāliena izmantošanai. Hidrosēju var izmantot jaunbūvju labiekārtošanai, nogāžu stabilizēšanai, erozijas kontrolei (mazināšanai), zemes uzlabošanai, pilsētas dārzos un parkos, lidostās (putekļu mazināšanai), ceļu nomaļu labiekārtošanai, bērnu laukumu labiekārtošanai un daudzos citos gadījumos. To var izmantot gan pastāvīga zāliena izveidošanai, gan arī pagaidu risinājumam, kad jāsamazina putekļu daudzums vai īslaicīgi jāuzlabo vizuālais skats. Visbiežāk to izmanto lielu platību (laika ekonomijai) un grūti aizsniedzamu vietu sējai. Hidrosēja īpaši izplatīta vietās, kur nav iespējamas alternatīvas zāliena ierīkošanas iespējas. Ar hidrosēju var noklāt stāvas nogāzes, grūti aizsniedzamas vietas, kā arī vietās ar specifiskām prasībām – lidlaukos un ostās, kur īsā laika sprīdī jānoklāj lielas platības, ievērojot īpašas prasības. Tāpat hidrosēja izmantojama smilšu kāpās, kur nav iespējama cita zāliena ierīkošana.

Ātrums
Hidrosējas tehnoloģijas ļauj īsā laikā sprīdī nosēt lielas platības. Mūsu novērojumi liecina, ka 1 ½ stundas laikā var noklāt līdz 1000 kv.m. Lai gan hidrosējai nav tūlītējs zāliena efekts, tai ir būtiski pārākumi – hidrosējas izmantošana ir ātrāka un vienkāršāka, kā arī iepriekš īpaši nav jāsagatavo pamatne. Pie labvēlīgiem laika apstākļiem, zāliens sāks augt jau pēc 7 dienām, savukārt ja saglabāsies labvēlīgi laika apstākļi un nodrošināts pietiekams mitrums, zālienu pirmo reizi varēs pļaut jau pēc 3-4 nedēļām. Mūsu pētījumi liecina, ka hidrohumusā BASTEONTM zālienu iespējams izdiedzēt pat uz akmeņainas virsmas!

Drošība
Hidrosējas laikā tiek izmantoti tikai dabīgas izcelsmes materiāli un ekoloģiski tīri mikroelementi. Tā ir pilnībā droša, nav toksiska vai kaitīga bērniem, dzīvniekiem un dabai.


Efektīva ūdens izmantošana
Pievienojot hidromulčai nepieciešamo ūdens daudzumu, tā masa palielinās līdz 10 reizēm. Tas pierāda, ka hidrosējas laikā zāliena sēklām visā platībā sākotnēji tiek nodrošināts nepieciešamais mitrums, lai nodrošinātu ātru un veselīgu zāliena dīgšanu. Izmantojot citas zāliena sēšanas metodes vai ieklājot paklājzālienu, vajadzīgais mitrums jānodrošina papildus ar laistīšanas metodi, kas ir laikietilpīgi, netiek nodrošināts vajadzīgais ūdens daudzums vienmērīgi un papildus sadārdzinājums.


Zāliena hidrosēja-efektīva zāliena audzēšanas metode.
Piemērota ceļu nogāžu, dīķmalu, privātmāju mauriņu apzaļumošanai. Augsnes erozijas kontrole un laukumu rekultivācija.

Mulčas, zālienu sēklu, minerālvielu un līmes piedevu maisījums, kas uz zemes tiek izsmidzināts -tādējādi veidojot optimālus apstākļus sēklu dīgšanai.

Sēklu neizknābā putni, nenopūš vējš, nenoskalo lietus, jo ir izveidojusies garoziņa kurā attīstās zāliena sēkla.

Nav nepieciešamība uzklāt auglīgo melnzemi-līdz ar to samazinās zāliena ierīkošanas izmaksas.